zdjęcie cm. Kosakwo

Cmentarz w Kosakowie

Cmentarz w Kosakowie, założony w 1992 roku, jest gdyńskim cmentarzem komunalnym położonym na terenie sąsiedniej gminy Kosakowo. Na powierzchni 11,3 ha znajduje się ok. 7,5 tys. grobów.

Na terenie cmentarza znajduje się biuro, w którym można załatwić wszelkie formalności dotyczące cmentarza i zamówić usługi pogrzebowe i cmentarne oraz zakupić trumny, urny i inne akcesoria pogrzebowe.

Znajduje się tu również kaplica, kwiaciarnia, magazyn trumien oraz nowoczesna chłodnia, do której z terenu Gdyni i okolic przewozi się z domów lub szpitali (na zlecenie rodziny) osoby zmarłe w celu ubrania, kosmetyki i przygotowania do pogrzebu.zdjęcie cm Kosakowo
zdjęcie kwatery amerykańskiej

Cmentarz wyposażony jest w nieodpłatnie dostępne narzędzia do pielęgnacji grobów.

Na cmentarzu w 2011 roku urządzono tzw. kwaterę amerykańską, w całości pokrytą trawnikiem, na której nie wykonuje się poziomych części nagrobka.Groby na tej kwaterze nie wymagają stałych zabiegów pielęgnacyjnych a pielęgnację trawnika wykonuje Zarządca cmentarza.

Na cmentarzu w Kosakowie odbywa się rocznie około 500 pogrzebów.

Poszczególne pola grzebalne na cmentarzu w Kosakowie, podobnie jak na Cmentarzu Witomińskim i na cmentarzu przy ul. Spokojnej w Gdyni, zostały oznakowane estetycznymi tablicami zawierającymi informacje o numerach pól, znacznie ułatwiającymi orientację na cmentarzu.

Dla poprawy stanu bezpieczeństwa wykonano także kilka ciągów schodów oraz balustrady ochronne.Dla ochrony cmentarza zainstalowano całodobowy monitoring z kamerami rejestrującymi obraz z różnych miejsc cmentarza.

Lokalizacja Cmentarza w Kosakowie
Skip to content